Tvarūs prekybos centrai: besikeičiantys vartotojai įžiebia naujus ambicingus tikslus

07 rugsėjis, 2022

Ona Nevinskienė, sostinės centre šalia Baltojo tilto įsikūrusio prekybos centro CUP direktorė, svarsto, kad Lietuvos vartotojams parduotuvės, kuriose parduodamos ne naujos ar iš perdirbtų medžiagų pagamintos prekės, gali būti įdomios. Tarp CUP lankytojų pastebimi naudojantys daugkartines gertuves, kai kurie nuomininkai taiko nuolaidą gėrimams, pilamiems į atsineštą indą, tai pirkėjai vertina palankiai. Taip pat populiaru prekes dėti į savo atsineštus daugkartinio naudojimo pirkinių krepšius.

„Specializuotos tvarių produktų parduotuvės galėtų sulaukti didelio lankytojų susidomėjimo. Kita vertus, labai svarbu įvertinti, kad ne tik prekės atitiktų keliamus tvarumo reikalavimus, tačiau ir visa nuomininko kompleksinė veikla bei jos procesų etapai atlieptų tvarumo reikalavimus. Sieksime juos kompleksiškai įgyvendinti drauge su nuomininkais kelerių metų laikotarpyje“, – planuoja O. Nevinskienė.

Ji akcentuoja, kad tvarumas prasmingas ir ekonomiškai naudingas visai visuomenei, todėl prekybos centras nuolat priima sprendimus, susijusius su tvarumu. Atliekų rūšiavimas seniai įgyvendintas. Apšvietimo sistemoje naudojamos LED lempos, kurios užtikrina energijos taupymą. 2021 m. pasirašyta sutartis su žaliosios energijos įmone „Enefit“, kuri elektros energiją gamina iš skalūnų, vėjo, biomasės ir antrinių atliekų.

Daugiau skaitykite čia

Kiti pranešimai