Skulptūra primena: prietaisų gausa namuose nerodo nei galios, nei išminties

05 birželis, 2023

Džiaugdamiesi technologijų privalumais turime būti atsakingi už tai, kaip ir kiek vartojame, o taip pat ir kokiu būdu su turimais prietaisais atsisveikiname. Susimąstyti apie tai kviečia neseniai sumontuota skulptūra Vilniaus centre šalia Neries įsikūrusio prekybos centro pašonėje. Ši gausiai lankoma sostinės vieta – Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) kartu žinomu skulptoriumi Martynu Gaubu projekto nauja stotelė. Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai sukurta skulptūra #ape_tit vaizduoja ant elektronikos prietaisų krūvos įsitaisiusią žmogbeždžionę su karūna.

Kūrinio idėją padiktavo vartotojų elgsenos tyrimai 

„Skulptūra norime paskatinti atsakingą vartojimą, atkreipti dėmesį į nenaudojamų ar beveik nenaudojamų prietaisų kaupimą namuose, tai pat primename apie atsakingo elektronikos atliekų šalinimo galimybę. Kūrinio idėja kilo iš keleto mūsų asociacijos atliktų vartotojų elgsenos tyrimų, kurie atskleidžia, kiek daug nenaudojamų ar beveik nenaudojamų prietaisų turime savo namuose, o vos spėję juos įsigyti suvokiame, kad jie mums nereikalingi“, – sako EPA vadovas Linas Ivanauskas.
„Mūsų klientai didžiąja dalimi yra jauni, išsilavinę Vilniaus centre dirbantys žmonės, čia gyvenančios jaunos šeimos. Tai asmenys, kuriems rūpi ir sveika gyvensena, ir planetos ateitis. Šios klientų vertybės, CUP geografija, mūsų investicijos ir projektai jungia daug tvarumo elementų: judumą skatinančią aplinką, čia vykstančius sporto renginius, miesto ekologiją palaikantį transportą, galimybę atsakingai rūšiuoti atliekas, prekybą pirkėjų grąžintais kokybiškais daiktais ir skaitytomis knygomis. Neatsitiktinai šioje erdvėje radome vietos žinutei apie tvarų elektronikos prietaisų naudojimą ir jų atliekų šalinimą“, – sako prekybos centro CUP vadovė Ona Nevinskienė.

 Daugiau skaitykite čia:

Skulptūra primena: prietaisų gausa namuose nerodo nei galios, nei išminties

Kiti pranešimai