Tvarumas

Žalioji energija švaresniam miestui

2021 metų pabaigoje CUP sudarė sutartį su elektros energijos tiekėja „Enefit“, kurios prioritetas – Lietuvoje gaminama žalioji energija bei efektyvios energetikos technologijos. Šį prekybos centro sprendimą lėmė socialiai atsakingo verslo pozicija, tvarumo ir nacionalinės energetinės nepriklausomybės siekis.

Kartu su Vilniaus miesto bendruomene palaikome idėją mažinti šiltnamio efektą sukeliančių transporto dujų išmetimus. Viena iš paskatų mūsų klientams – šalia CUP prekybos centro įrengta elektra varomo transporto baterijų įkrovimo stotelė.

Prisidedame prie tvaraus judumo iniciatyvų Lietuvos sostinėje. Prie centrinių CUP prekybos centro įėjimų pirmame ir trečiame aukšte yra įrengta daugiau kaip 40 vietų dviračiams – netaršioms, judėti skatinančioms kelionių priemonėms.

Mažiau plastiko ir vienkartinių daiktų

Palaikome projektus, kuriais siekiama mažinti plastiko ir ypač vienkartinių plastikinių daiktų naudojimą. CUP centre įsikūręs konditerijos prekių ženklas „Crustum“ ir „Vero cafe“ kavinė taiko 10 proc. nuolaidą kavai lankytojo atsineštame puodelyje. Įsigydami pyragėlį ar kitą skanėstą „Crustum“ bei turėdami šiam pirkiniui savo indelį, lankytojai papildomai paskatinami 10 proc. nuolaida. „Vero cafe“ tvarumo siekia inovatyviais sprendimais – naudodami puodelius, pagamintus iš kavos tirščių bei iš Baltijos pajūrio surinkto ir perdirbto bukmedžio pluošto.

CUP prekybos centre vandens atsigerti galima ne tik iš prekybos vietose įsigyto plastikinio buteliuko, bet ir nemokamai jo įsipylus į savo atsineštą puodelį ar gertuvę. Šiuo tikslu lankytojų patogumui antrajame CUP aukšte šalia sanitarinių patalpų įrengėme geriamojo vandens stotelę.

Žiedinės ekonomikos kryptimi

Jūsų patogumui PC CUP 3-iame aukšte, prie Eurovaistinės, įrengta atliekų rūšiavimo dėžė, skirta rūšiuoti smulkią elektroniką bei baterijas ir akumuliatorius. Jos vėliau patenka į įgaliotų perdirbėjų rankas ir sugrąžinamos vartotojui naujų gaminių pavidalu, sykiu išvengiant taršos, saugant gamtą ir žmonių sveikatą.

Trims skirtingoms atliekų rūšims skirti konteineriai mūsų prekybos centre yra kasdienės mūsų aplinkos dalis, o šalia prekybos centro rasite ir panaudotos taros priėmimo punktą.

TV laida „Misija vasara su Vaidotu Baumila“