Vasario 16-tąją Lietuva švenčia savo laisvę. Kviečiame ją paminėti parodoje „Karo lauko menas“ ir sudalyvauti edukacijose. Būtent Vasario 16 d. nuo 13 iki 17 val. galėsite susipažinti:
Ukrainos tautinis kostiumas – istorija, simbolika ir Lietuvos ženklai jame. Informacija dalinsis Ganna Dovbakh – socialinės psichologijos ir kultūros studijų magistrė, tyrėja, instruktorė ir projektų vadovė. Pastaruosius 10 metų Ganna aistringai užsiima ukrainiečių tautinių kostiumų išsaugojimu ir tyrimais.
„Lialki - motanki” pynimas. Lėlė-motanka (lal'ka-motanka (ukr.) - ne šiaip žaislas, tai meno kūrinys, turintis gilią prasmę ir simboliką. Tai amuletas, kuris saugo savo savininką nuo neigiamos įtakos ir atneša sėkmę į namus, lyg talismanas visai šeimai. Lėlė motanka - tai „Sergėtoja” (Bereginya), rytų slavų mitologijoje įkūnijanti moters stiprybę, išmintį bei troškimą saugoti ir ginti savo šeimą. Ir, kad ir kaip paslaptingai tai skambėtų, ši ukrainiečių lėlė geba užmegzti ryšį tarp kartų. Tad jei turite motanką, galite tikėtis, kad visos šeimos energijos saugos jūsų namus.
Vilniaus vorai – savanorių pastangomis kasdien pinami maskuojamieji tinklai ukrainiečių karių saugumui padidinti. Vasario 16 d. vyks edukacija – maskuojančių šalmų pynimas. Prie savanorių galite prisidėti visi norintys.
Wild Bees Lietuva – 3D spausdinimo entuziastai suvienijo jėgas, kad padėtų ukrainiečių kovotojams greičiau atsakyti į priešininkų atakas ir kuo greičiau patys vykdyti savo veiksmus. 3D printerių pagalba yra spausdinamos „uodegos“ bei kitos ukrainiečių kovotojams reikalingos detalės. Vasario 16 d. „Wild Bees“ savanoriai kviečia patirti senosios tradicijos prasmę. Jau daugiau nei 2000 metų yra žinoma žinučių ant ginklų piešimo tradicija. Antrojo Pasaulinio karo metais žinutės buvo skirtos priešams. Šiandien „Wild Bees“ kviečia savo žinutes skirti Ukrainos kovotojams – palaikyti ir įkvėpti juos nepasiduoti šioje sunkioje kovoje. Vasario 16-tąją visi norintys galės parašyti savo palinkėjimą ant 3D spausdintos detalės. „Wild Bees“ savanoriai juos supakuos ir išsiųs Ukrainos kovotojams kaip palaikymo ženklą.
„Karo lauko menas“ – unikali paroda, kurioje tradicinis Ukrainos dekoratyvinis ir taikomasis menas susilieja su karinės amunicijos elementais ir kovinių operacijų likučiais. Nuo 2015 metų daugiau nei 200 meistrų iš įvairių Ukrainos regionų sukūrė šimtus unikalių darbų, tapusių galingais nenugalimumo, kūrybiškumo ir taikos troškimo simboliais.
Paroda vyksta iki vasario 20 dienos PC CUP 4-ame aukšte.
![Edukacijos parodoje „Karo lauko menas“](/storage/app/media/CUP/Renginiai/2025/CUP_renginiai_mokymai_20250216_13_17%20val_.jpg)