Su Gimtadieniu, Vilniau!

23 January, 2023

Sausio 25-28 d. prekybos centras CUP sveikina Vilnių su 700-uoju gimtadieniu!

3D vaizdo projekcijos nušvis ant PC CUP fasado ir Vilniaus simbolių bei šiuolaikinių grafinių elementų pagalba atskleis sparčiai besikeičiančio Vilniaus centrinio verslo rajono jaunatviškumą ir modernumą.

„Būdami įsikūrę pačioje Vilniaus širdyje, stebime sparčiai besikeičiantį Vilniaus centrinį verslo rajoną, džiaugiamės jo jaunatviškumu. Manau, tai puikiai perteikia ir L. Urniežiaus sukurtas sostinei skirtas gimtadienio sveikinimas – 3D vaizdo projekcija. Prekybos centro linkėjimas Vilniui – puoselėjant geriausias savo tradicijas ir toliau būti jaukiu, moderniu ir kartu įdomiu, spalvingu europietišku miestu tiek čia gyvenantiems žmonėms, tiek jo svečiams“, – sako prekybos centro CUP vadovė Ona Nevinskienė.

Vaizdo projekciją sukūrė profesionalus vaizdo grafikos ir animacijos kūrėjas Linartas Urniežis, kuris daugiau nei 12 metų kuria įspūdingus grafikos ir 3D animacijos kūrinius tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Tarp įspūdingiausių jo darbų Lietuvoje – 3D Kalėdinė pasaka ant Vilniaus arkikatedros pastato, 3D Naujametinė vaizdo projekcija ant arkikatedros varpinės, 3D vaizdo projekcija ant vandens fontano Neries upėje, vaizdo kūriniai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kitų teatrų spektakliams ir projektams.

Sostinės gimtadieniui skirtos vaizdo projekcijos autoriaus L. Urniežio teigimu, kūrinio pagrindas yra noras pasveikinti Vilnių su gimtadieniu, o centrinę temą papildo ir šiomis dienomis vykstančio Vilniaus šviesų festivalio aplinka.

„Naudojome įvairiausias kompiliacijas su žinomiausiais miesto simboliais, pastatais, įskaitant sostinės jubiliejinių metų logotipo elementus, jų transformacijas. Sukūrėme kelias scenas, kuriose visi sostinei svarbūs pastatai sujungiami į vieną vietą. Be to, gimtadienio šventė – tai spalvos, kurios atspindi gyvenimo spalvingumą, todėl pasirinkome spalvingą animaciją, įvedėme poparto elementų. Siekėme, kad nebūtų jokios komercijos, o vien tik spalvų ir geros nuotaikos užtaisas“, – pasakoja menininkas.

Pasak L. Urniežio, panašios 3D technologijos yra unikalios tuo, kad gali tarytum užkloti mums visiems įprastą matomą konkretų vaizdo įspūdį. „Pavyzdžiui, CUP pastatą mes esame įpratę matyti šviečiantį, sykiu architektūriškai ramų ir su daug detalių. Pasitelkę 3D technologiją galime šį įspūdį pertransformuoti. Žaisdami trimatiškumu, keičiame dviejų atpažįstamų fasadinių sienų vaizdą – sukuriame naują reginį, puikiai matomą tiek nuo Upės gatvės, tiek nuo A. Goštauto gatvės“, – aiškina menininkas.

Vaizdo projekcijos ant PC CUP fasado bus rodomos sausio 25-28 dienomis, 18:00-23:00 val.

Kviečiame pasigrožėti!

cup-naujiena-su-gimatadieniu-vilniau-nuotrauka2
cup-naujiena-su-gimatadieniu-vilniau-nuotrauka3
cup-naujiena-su-gimatadieniu-vilniau-nuotrauka4
cup-naujiena-su-gimatadieniu-vilniau-nuotrauka5